Як обрати стиль інтер’єру?
Після того як ви стали власниками “свіженьких” квадратних метрів, постає питання, в якому стилі ви б хотіли побачити фінальний результат. Безліч інформації на різноманітних ресурсах можуть збити з пантелику та ще більше ускладнити завдання по розробці дизайн-проекту.
Класичні стилі
З точки зору сучасного дизайну, витримати рішення в одному стилі складно, і що варто підкреслити – не завжди доречно.Чистоту та довершеність класичних стилів можна черпати з відомих зразків дизайну минулого (наприклад, класицизм, модерн, ар-деко), адже вони є відображенням ідей та настроїв певного часу.
В сучасних інтер’єрах виграшним підходом буде продумане та зважене використання прийомів класичних стилів та його міксування з іншими. Наприклад, нео-класика поєднує елегантну розкіш з лаконічністю, що характерна сучасним стилям.
Оригінально виглядають інтер’єри, що дістались в спадщину від попередніх епох та зберегли автентичність – ліпнину, форму вікон, візерунок підлогових покриттів тощо. В такому разі, варто це зберегти та м’яко “відтінити” прийомами з арсеналу актуальних трендів дизайну.
Сучасні стилі
Найбільшим залишається попит на сучасні стилі інтер’єру та їх всілякі комбінації: мінімалізм, скандинавський, лофт, контемпорарі, еко. Однак, за кожним з них прихована історія становлення і розвитку та притаманні характерні риси, що не завжди гармоніюватимуть з конкретним простором.
Окреслимо основні риси декількох стилів:
Мінімалізм
- Вільне планувальне рішення
- Прості форми і лінії
- Практично повна відсутність декору
- Великі площі скління
- Природні фактури та текстури
Скандинавський
- Велика кількість світла
- Відкриті місця зберігання та лаконічний декор – килими з геометричними візерунками, картини, торшери, рослини
- Природні матеріали світлих відтінків
- Нейтральна колірна гама: білий, бежевий, сірий
- Темні або яскраві кольори можливі як акценти
Мінімалістичний дизайн
Дизайн в скандинавському стилі
Контемпорарі
- Прості та лаконічні геометричні форми
- Функціональне зонування
- Вбудовані меблі, стелажі, меблі-трансформери
- Поєднання контрастних відтінків, текстур та фактур
- Еклектичність – можливі включення інших стилів
Еко
- Екологічні матеріали а також перероблені матеріали
- Меблі та світильники вітчизняних виробників
- Спокійна колірна гама, акценти глибоких природніх відтінків
- Декор “зі змістом”, сухоцвіти
- Національні візерунки в сучасному прочитанні
Дизайн в стилі контемпорарі
Коцепт-фото в еко-стилі
Ціна питання
Звісно на вибір стилю впливає закладений бюджет на дизайн і ремонт. Зокрема, нео-класика вимагатиме значних коштів, як на ремонтні роботи так і на предметне наповнення.
Варто зазначити, що мінімалізм та еко – не означає бюджетно, скоріше навпаки, адже потрібно зважати на якість матеріалів, естетику меблів та освітлення, на акцентні деталі.
Контемпорарі, скандинавський, лофт можна втілити в рамках помірного бюджету. Однак, нагадаємо, що на якості робіт по сантехніці, електриці економити не варто.
Ваш індивідуальний стиль
Ось тут і стануть в нагоді поради дизайнера, який цікавиться як історією дизайну так і сучасними тенденціями. Розробку стиль квартири можна порівняти з пошиттям індивідуального костюму чи сукні – це те, що конкретно вам підійде найкраще, підкреслить особистість, приховає недоліки. Це творчий процес, що однак, потребує знань та компетенції.
Завданням дизайнера є розробка проекту, що тримається на “трьох китах”:
- Функціональне зонування та ергономіка. Це початок кожного проекту, планування, що лежить в основі та впливає на об’єми та форми.
- Гармонійні об’ємно-просторова композиція. Образно кажучи, дизайнер формує композиційне рішення, членуючи простір на прості геометричні форми, виділяючи акценти, в тому числі за кольором та розміром.
- Індивідуальний стиль. Сюди включені такі прийоми як світло, декорування, матеріали оздоблення, меблеве наповнення.
Яку б стилістику ви не обрали, важливо знайти місце для того, що є важливим особисто для вас. Це можуть бути фотографії з подорожей, гітара, на якій ви граєте у вільний час, картина близької людини. Розкажіть про це дизайнеру під час розробки проекту, адже це може надихнути на цікаві творчі розробки :)